Burdasınız
Anasayfa > GÜZELLİK > DOĞAL BİR CİLT İÇİN 6 ADIM…

DOĞAL BİR CİLT İÇİN 6 ADIM…

Doğal bir cilt için yapılması gerekenler

Doğal bir cilt için neler yapmalıyız? Sağlıklı görünen kusursuz bir cilt her kadının hayalidir. Çok fazla para harcamadan birkaç ufak detayla sağlıklı ve aydınlık görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

İşte aydınlık bir cilde sahip olmak için izlemeniz gereken 6 adım…

Cildinizi Nemlendirin:

Sağlıklı ve aydınlık bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken ilk ve en önemli kural cildinizi nemlendirmek. Makyaj öncesi ya da sonrası cildi nemlendirmek makyajınızın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Yağlı Görünüm:

Gün içerisinde yapmış olduğunuz makyajdan ya da cilt yapınızdan ötürü cildiniz yağlı bir görünüm kazanabilir. Bunun olmasını engellemek için transpran pudra kullanmak mat bir görünüm sağlayacaktır.

Işıltılı Fondöten:

Aydınlık bir görünüme sahip olmanın en önemli unsurlarından biri de ışıltılı fondöten kullanmak. Cildinize uygun olarak seçeceğiniz ışıltılı fondöten sizi daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarın:

Yüzünüzün doğru noktalarına süreceğiniz aydınlatıcılar yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Abartıdan Uzak Göz Makyajı:

Teninize uygun olarak seçeceğiniz farlar sizin daha doğal ve sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Abartılı göz makyajlarından kaçınmalısınız.

Pembe Yanaklar:

Pembe yanaklar her daim sizin sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Abartıdan uzak süreceğiniz allık size canlı bir hava katacak.Toz allıklar yerine krem allıklar kullanmak daha doğal bir pembelik katacaktır.

 

Paylaşmamanız gereken makyaj malzemeleri adlı makalemizi okumak için tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Top