Burdasınız
Anasayfa > GÜZELLİK > GÜÇLÜ TIRNAKLAR İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

GÜÇLÜ TIRNAKLAR İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Güçlü tırnaklar için neler yapmanız gerekir?

 

SU

Güçlü tırnaklar için suyun önemi büyüktür. Günde 2 litre su tüketilmesi tırnaklarınızın daha güçlü olmasına yardımcı olacaktır.

D VİTAMİNİ VE KALSİYUM

Güçlü tırnaklara sahip olmanın bir diğer yolu D vitamini ve kalsiyumdur. Kalsiyum içeren bazı besinlere; düşük yağlı süt ve yoğurt, yumurta, yağsız peynir, lahana, tavuk, balık ürünleri, soya ürünleri, yeşillikler,kuru yemişler örnek verilebilir. D vitamini ise büyük ölçüde, güneşten sağlanmaktadır.

          

LİMON SUYU VE TUZ

Bir kaşık limon ve bir tutam tuzu karıştırarak fırça yardımıyla tırnaklarınıza sürüp 15-20 dakika bekletin. Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

LİMON SUYU VE ZEYTİNYAĞI

Limon suyunu tuz ile uyguladığımız gibi bir çorba kaşığı zeytinyağıyla da karıştırmanız faydalı olacaktır. Zeytinyağı içerdiği yağ asitleri ve antioksdanlar sebebiyle tırnaklarınızın yapısı için etkili olacaktır. Bu işlemi de haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.

DENİZ TUZU

Bir kaseye ılık su ve üzerine deniz tuzu ekleyin. Tırnaklarınızı 20 dakika suda bekletin. Bu işlemi 10 günde bir yapmanız yeterli olacaktır.

KARBONATLI SU

Karbonat, antibakteriyel özelliği ile mantarı ve kırılmayı önler. Bir yemek kaşığı karbonatı bir kase içinde suya karıştırıp tırnaklarınızı içinde 15 dakika bekletebilirsiniz. Haftada 2-3 tekrar.

HİNT YAĞI VE E VİTAMİNİ

Hint yağı tırnakları koruyan ve nemlendiren yağ asitleri içerir. E vitamini ile beraber kullanıldığında daha da güçlüdür. Ayrıca tırnaklarınıza parlaklık kazandırdığını da göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Top