Burdasınız
Anasayfa > GÜZELLİK > KAŞ VE KİRPİK DÖKÜLMELERİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ

KAŞ VE KİRPİK DÖKÜLMELERİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ

KAŞ VE KİRPİK DÖKÜLMELERİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ

 

Kaş dökülmesi nasıl önlenir? Kirpik dökülmesi nasıl önlenir? Sağlıklı kaş ve kirpikler bu yazımızda.

Kaşlar ve kirpiklerin gücünü yitirerek dökülmesi ve seyrelmesi en az saç dökülmesi kadar can sıkıcı bir durumdur… Kişisel bakımınızda alacağınız bazı önlemler ile kaş ve kirpiklerinizin dökülmesinin önüne geçebilir, hatta güçlendirerek gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

İlk olarak kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat edin. Kullanım süresi dolmuş ürünleri asla kullanmayın.

Kat kat sürülen rimeller, göz ve kaş kalemleri gün sonunda temizlenmediği takdirde kaş ve kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Bu nedenle makyajınızı silmeden uyumayın.

Başkalarına ait makyaj malzemelerini kullanmayın cildiniz için sağlıksız ve rahatsız edici etkileri olabilir. Aynı hassasiyeti satın aldığınız kozmetik ürünlerinde de gösterin. Makyaj malzemeleriniz sadece size ait olsun. Bu konudaki detaylı yazımızı şuradan okuyabilirsiniz.

http://www.yazanbayan.com/?p=11

Hint yağının kaş köklerini güçlendiren ve besleyen mucizevi yapısı sayesinde seyrelen kaşlarınızı eski haline dönüştürebilirsiniz. Uygulama öncesi kaşlarınızda ya da kirpiklerinizde makyaj kalıntısı olmamasına dikkat edin. Yoğun kıvama sahip Hint yağına yarı yarıya badem yağı eklerseniz daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Top