Burdasınız
Anasayfa > GÜZELLİK > SAÇ TİPLERİNE GÖRE YIKAMA ÖNERİLERİ

SAÇ TİPLERİNE GÖRE YIKAMA ÖNERİLERİ

Şampuanınızı almadan önce saç cinsinize göre en doğru şampuanı öğrenin!

İşte saç tipinize uygun yıkama şeklini öğrenmek ve ihtiyacınız olan doğru şampuanı seçebilmeniz için bilmeniz gerekenler:

Kıvırcık saçlara sahipseniz

Kıvırcık saçlar güçlü gibi görünseler de aslında hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kıvırcık saçları her gün yıkamaktan kaçınmalısınız ve içerisinde sülfat bulunan saç ürünlerinden uzak durmalısınız.


İnce Telli Saçlara Sahipseniz

İnce telli saçların saç diplerinde yağ gözeneği fazla olduğu için saçlarınız diğer saç tiplerine göre daha çabuk yağlanır bu nedenle saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz. İnce telli saçlara sahip olanların ağırlık yaratan krem bazlı ve silikon bazlı şampuanlardan uzak durması gerekir.


İşlem Görmüş Saçlara Sahipseniz

İşlem gören saçlar daha çok hassaslaşır. Saçlarınıza nazik davranmalısınız ve yıkama sıklığını azaltmalısınız. Boyalı saçlar için saç rengini koruma özelliği olan şampuanları ve saçları korumaya yardımcı parlaklık veren bakım ürünlerini de ayda birkaç defa kullanabilirsiniz. Sıcak su, boyanın daha hızlı akmasına neden olduğu için saçlarınızı yıkarken ılık veya soğuk su tercih edebilirsiniz


Kepek Sorununuz Varsa

Kepek sorununuz varsa çinko içeren şampuanlardan uzak durun! Çinko içeren şampuanlar yerine katranlı sabun ve şampuanlar kepek sorununun önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Kepek yağ salgısının az olduğu durumlarda meydana gelir ve bakım yağları ve nem bakımları kullanmanız bu sorununuzu çözecektir.

Kaynak:Instyle

 

Saç dökülmesi için çözüm önerileri yazımız için buraya tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Top