Burdasınız
Anasayfa > GÜZELLİK > SELÜLİTLERDEN KURTULMA YOLLARI… SELÜLİTLER NASIL ENGELLENİR? NASIL GİDERİLİR??

SELÜLİTLERDEN KURTULMA YOLLARI… SELÜLİTLER NASIL ENGELLENİR? NASIL GİDERİLİR??

Selülitlerden nasıl engellenir? Selülitlerden nasıl kurtuluruz? Selülitlerden kurtuma yolları:

Selülit nedir?

Kadınların korkulu rüyası selülitler cilt altındaki yağ birikintileridir. Suyun az tüketilmesi, tuzun ve şekerin fazla kullanılması ya da genlerimiz selülit oluşumunu tetikleyebilir. Ayrıca alkollü ve gazlı içeceklerden uzak durmak da selüliti engellemek için faydalı olacaktır.

Selülit oluşumunu engelleyen yiyecek ve içecekler:

Brokoli, elma sirkesi, domates, muz, sarımsak, tam tahıllar, portakal, yeşil çay, yağlı balıklar, sebze ve meyve suları, limonata tüketimi selülit oluşumunu engelleme konusunda size yardımcı olacaktır.

Selülit oluşumunu engellemek için günde 1,5 litre su içmelisiniz. Birkaç günde bir selülit fırçası kullanarak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Ve tabiki selülitleri gidermek ya da engellemek için egzersiz yapın;

Bacaklarımızı omuz hizasından biraz daha fazla yanlara doğru açın, ayaklarınız dışarı doğru baksın ve dizleriniz de içeriye doğru yönelmesin. Bu şekilde çömelip kalkın, bunu alışkanlık haline getirerek selülitlere karşı mücadele etmek mümkün.

Selülitlerden kurtulmak için ev yapımı kürler:

Zeytinyağı ve kahve kürü:

Zeytinyağı ve içtiğiniz kahvenin telveleriyle bir karışım hazırlayıp tabaka halinde selülitli bölgeye sürün. Hafif kuruyana kadar birkaç dakika bekleyin ve masaj yapın. Kan dolaşımını hızlandıran ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı olan yollardan biridir.

Ev yapımı selülit kremi:

25 gram okaliptüs yağı, 25 gram melisa yağı, 25 gram adaçayı, 15 adet dövülmüş asprin, 10 adet limon suyunu karıştırıp düzenli olarak kullanırsanız selüliti önleme konusunda size yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Top