Burdasınız
Anasayfa > YAŞAM > TOPRAĞA GÖMÜLDÜĞÜNDE YEŞEREN “TOHUMDAN” GAZETE

TOPRAĞA GÖMÜLDÜĞÜNDE YEŞEREN “TOHUMDAN” GAZETE

Tohumdan Gazete

Toprağa gömüldüğünde yeşeren gazete: Mainichi Shimbunsha. Daha önce Tohumdan gazete duydunuz mu? O halde yazımızı mutlaka okumalısınız.

 

Japonya’daki 5 büyük ulusal gazeteden biri olan Mainichi Shimbunsha çevreciliğe yeni bir boyut kazandırıyor. Sizce tohumdan gazete olur mu?

 

İnsanoğlu, kendi hırsları uğruna içinde bulunduğumuz çevreyi tamiri mümkün olmayan bir noktaya doğru sürüklerken dünyada güzel işler de olmuyor değil. Japonya’da bir gazete, içine yerleştirilen tohumlar sayesinde(belki de tohumdan yapılıyor demek daha doğru olur) toprağa gömüldüğünde filizlenerek doğaya geri döndürülmüş oluyor. Bunun yanında mürekkepler sebzeden imal edildiğinden üzerindeki yazıların da gübre görevi gördüğünü söylemek yanlış olmaz.

 

 

Ülkenin dört bir yanında severek okunan gazete bu çevreci ve sürdürülebilir proje sayesinde dünya çapında da büyük ilgi görüyor. 

 

 

Ülkemizde de görmek isteyeceğimiz türden bir uygulama olan tohumdan gazete projesi, belki de dolaylı yoldan yapacağı katkı ile şimdikinden daha da fazla olarak insanların geri dönüşüm konusundaki bilincini arttırıp, dikkatleri bu yöne çekmeyi başarabilir.

 

 

Ne dersiniz? Bir gün biz de okuduğumuz gazeteleri, yeşerecek ümidiyle toprağa gömebilir miyiz dersiniz?

 

Birbirinden ilginç kitaplık tasarımları yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Cevap Yazın

Top